חינה הודית וטקס חינה הודית

טקס חינה הודית

גם יהודי הודו נהנים מטקס חינה מסורתי ואותנטי שאותו חוגגים מספר ימים לפני החתונה, הטקס מאופיין בחגיגת צבעים, תלבושות ייחודיות, מוזיקה ומטעמים מסורתיים.

 

מקור טקס החינה ההודי

מקורו של טקס החינה ההודי גם הוא בא בהשפעת האסלם שעם השנים אומץ על ידי דתות אחרות, טקס החינה ההודי מסמל את פרידת האם מביתה. בעבר החתן והכלה חגגו את טקס החינה בנפרד אחד מהשני אך כיום טקס החינה זו חגיגית משותפת של שמחה, התרגשות, אהבה ובעיקר הרבה מסורת אותנטית השייכת לעולם ההודי המופלא.

 

לטקס החינה ההודית יש כמובן תלבושות אותנטיות מסורתיות. הכלה לובשת את שמלת ה”סרי” המסורתית בצבעים של ירוק המסמלים התחדשות, בריאות, שפע המעוטרת באבני קריסטל ירוקות. חלק בלתי נפרד מהתלבושת זה התכשיטים והקישוטים לחינה כמו צמידים הודיים, שרשרת הודית למצח המעטרת את ראשה של הכלה.

אפריון חינה ואוהל חינה


   כל הפרטים על אפריון ואוהל תוכלו למצוא בלינק 

הענקת הצמידים

גם בחינה ההודית ישנו טקס שנקרא הענקת הצמידים.  על ראשי החתן והכלה מניחים מחרוזות צמידים שזורות בפרחים, כסגולה לצמיחה משותפת וחיים ארוכים, הרווקים והרווקות כמיטב המסורת עונדים את המחזורת לפני החתן והכלה כסגולה לזיווג. האם מורחת את החינה על אצבע ימין שזהו המקום בו יענדו הזוג את טבעות הנישואין. בשלב זו יתר האורחים גם יכולים להתכבד במריחת החינה על ידם. לאחר מכן מוענקות מתנות לחתן ולכלה על ידי משפחותיהם.

 

טקס זריקת האורז

בטקס החינה ההודית נהוג לשים מגש גדול באורז צבעוני לרגלי החתן והכלה, אורז זה המסמל עושר, בנוסף שמים על המגש אגוז קוקוס המסמל שפע, סוכריות דבש המסמלות חיים מתוקים לבני הזוג, ומטבעות כסף- ברכה לפרנסה בשפע. האורחים עוברים לפני החתן והכלה, לוקחים חופן של אורז צבעוני וזורקים על בני הזוג ומברכים אותם.

היום ניתן לעשות טקסי חינה מסורתיים, צבעוניים, ייחודיים ומקוריים עם ניחוח הודי אותנטי. על ידי השכרת ציוד לחינה ניתן ליצור טקס אותנטי של פעם עם אביזרים שאינם יקרים ויחד עם זאת שומרים על מיטב המסורת.

 

עוד פרטים על טקס חינה הודית אתם יכולים למצוא בויקיפדיה

Shadi Mubarak.il

הכל לחינה הודית

השירות מוצע באיזור מרכז ודרום

Scroll Up
Font size
Colors
WhatsApp chat